Twoje Dekoracje

Wpis

wtorek, 18 listopada 2014

Dekoracje pokoi.

Pragniesz, aby Twoje kąty były nadzwyczajne i nowoczesne? Nie musisz robić remontu, zamów dodatki i w łatwy sposób kompletnie odmień styl Twojego mieszkania.

W łatwy sposób możesz odmienić charakter i wygląd pomieszczeń za pomocą właściwych dekoracji. O ile posiadasz obojętne pokoje i chcesz nadać mu charakteru sprawdź jak prosto totalnie zmienić jego wygląd dobierając odpowiednie przedmioty.

Musisz wiedzieć, najbardziej ważnym aspektem jest zdefiniowanie stylu i kolorystyki oraz grupy materiałów, w których dopiero dobieramy akcesoria. O ile pragniesz plątać style oraz komponować je odpowiednio według swoich preferencji najlepiej wymyśl motyw przewodni. Wybierając w ten sposób dodatki osiągniesz najlepsze efekty.

zdj2Które motywy są najbardziej kultowe? Wymienię najpopularniejsze:
1. Gustowne, klasyczne - to styl ostrożny, funkcjonalny. Cechują go lekkie formy, neutralne kolory oraz stonowane kolory i faktury.
2. Pop art - tutaj masz możliwość pobawić się z kolorami, motywem przewodnim jest frajda i design. Natchnienie zapożyczone z kultury masowej - kinematografii, telewizji, reklamy; czasami też symbole narodowe.
3. Art deco - rozkwit rzemiosła, relacja działalności artystycznej z przemysłem. Meble, które służą wygodzie, dodatki o charakterze szykownym - suto przystojone, dekoracyjne. Królują ekologiczne odcienie: cielisty, szary, kasztanowy, oraz kolor czarny i biel. Motyw - powtarzające się kształtne, abstrakcyjne motywy.
4. Glamour - migoczące dodatki i kosztownie wyglądające zdobienia. Urządzając mieszkanie na takie możesz łączyć odmienne faktury i zabawiać się formą, stwarzając pełne bogactwa wnętrza. Wszystko błyszczy i lśni, a więc i prezentuje się bogato.
5. Styl afrykański - kolorystyki wypalonej przez słońce afrykańskiej ziemii, skóry, obyczajowe maski czy tradycyjne figurki, po takich elementach poznasz ten styl.
6. Styl angielski - cechuje się prostotą. Barwy po których możesz poznać ten styl to: czysta, kremowa biel, jasnoniebieski, róż oraz inne stonowane barwy, również odcienie ciemnej zieleni, kobaltu, brązu, czerni i czerwieni. Meble z drewna malowane na biało i kremowo z metalowymi detalami. Ściany wykończone wzorzystą tapetą a także liczne dekoracje, ryciny, fotografie oraz zegary. Pamiątki rodzinne, drobnostki z podróży, figurki porcelanowe to główne dodatki jakie można znaleźć w stylu angielskim.

To jedynie kilka propozycji aranżacji pomieszczeń, kombinując dodatkami można stworzyć na prawdę wiele wyjątkowych kompozycji.

Szczegóły wpisu

Tagi:
Kategoria:
Autor(ka):
twojedekoracje
Czas publikacji:
wtorek, 18 listopada 2014 10:47

Polecane wpisy